لاستیک های مناسب فصل زمستان

نشانه های خرابی ترمز خودرو
۱۳۹۸-۰۲-۱۷
معنی و مفهوم چراغ های هشدار پشت آمپر فرمان خودرو
۱۳۹۸-۰۲-۲۲

لاستیک های مناسب فصل زمستان

تایرها از انواع مختلفی تشکیل شده اند.
– تایر چهار فصل
– تایر تابستانی
– تایر زمستانی
در این قسمت ما می خواهیم شما را با قابلیت ها یا ویژگی های تایرهای زمستانی آشنا سازیم.
لاستیک زمستانی
مدل زمستانی : نوع تایرهای بدون یخ ، این مدل از لاستیک ها از معروفترین و پرمصرف ترین لاستیک های زمستانی می باشد. در جاده های لغزنده می توانید متوجه کارایی بالا این لاستیک شوید. میزان بالای چسبندگی را در این جاده ها نشان خواهد داد.
عاج این لاستیک ها طوری طراحی شده اند که موجب خورد شدن یخ یا برف خواهد شد. این لاستیک ها در هوای گرم کارایی پایین تری نسبت به لاستیک های دیگر خواهند داشت و تنها مختص زمستان می باشد. که در نهایت با سطح بیشتری که در اختیار لاستیک قرار می‌دهد کشش بیشتری در آب‌ و هوای سرد ایجاد می‌کند.
یک مدل دیگر از تایرهای زمستانی تایرهای میخ دار می باشند. این مدل از تایر ترکیبی از مدل لاستیک بدون یخ است. فرق این مدل با مدل قبلی در این است که این مدل می تواند با میخ های فلزی نیز همراه باشد. استفاده از این لاستیک ها زمانی توصیه می شود که آب و هوا در شرایط یخ زده و انجماد ، یعنی از یک هوای زمستانی خیلی سرد برخوردار باشد.
در غیر این صورت استفاده از این لاستیک ها در برخی از جاده ها به دلیل تاثیر منفی بر روی جاده غیرقانونی می باشد.
به غیر از این مدل، مدل دیگری هم وجود دارد که نسبت به تایر های زمستانی معمولی عملکرد خیلی بهتری دارد. این تایرها در بزرگراه هایی که از برف پوشانده شده باشند و از یک سرعت مشخص برخوردار  باشد طراحی شده است . اگر برای شما رانندگی با سرعت بیشتر نسبت به کشش در برف اولویت دارد این تایرهای با عملکرد بالا مناسب خودروی شما خواهد بود.
و آخرین مدل از تایرهای زمستانی مدلی می باشد با قابلیت حتی زمانی که تایرها پنچر می باشند. به صورتی که این تایرها بعد از پنچر شدن می توانند مسافتی حدود 80 کیلومتر را طی کنند. معمولا این تایرها نسبت به تایرهای معمولی از قیمت بالاتری برخوردار می باشند. و همچنین سخت تر می باشند و همچنین نسبت به تایر معمولی زودتر فرسوده خواهند شد. به همین دلیل از محبوبیت کمتری برخوردار می باشند.
در ادامه حتما در رابطه با تایرهای چهارفصل و تابستانی نیز صحبت خواهیم کرد. این بحث ادامه دارد…