به چه دلیل نباید باک بنزین را کامل پر کرد؟

چگونه علت لرزش و تکان های خودرو را پیدا کنیم؟
۱۳۹۸-۰۲-۰۳
نسل جدید BMW 3M در نوربورگرینگ تست خواهدشد.
۱۳۹۸-۰۲-۰۷

به چه دلیل نباید باک بنزین را کامل پر کرد؟

پر کردن باک بنزین طبق عادت یا به هر دلیل دیگری کار کاملا اشتباهی می باشد. این کار روش مناسبی برای شما نخواهد بود.. این روش به صورت مکرر و مداوم در گذشت زمان در طولانی مدت به ماشینتان آسیب وارد خواهد کرد.
دلیل اول مبلغ هزینه اضافی می باشد که قرار است پرداخت کنید. دلیل دوم آلودگی محیط زیست خواهد بود. دلیل سوم هدر رفتن سوخت
پس در هنگام سوختگیری ماشین در پمپ بنزین به این نکات توجه کنید : پمپ‌ها براساس اختلاف فشار کار می‌کنند و وقتی اولین ‌بار صدای قطع‌کن پمپ را می‌شنوید، یعنی پمپ تشخیص داده است که باک پر شده است.

اگر به طور اشتباه یا عمدا بعد از بعد از شنیدن یا متوجه شدن صدای قطع‌کن پمپ ، دوباره‌ اهرم نازل سوخت را فشار دهید، این امکان وجود دارد که اصلا بنزینی وارد باک ماشین شما نشود اما عدد سوخت ‌شمار روی پمپ مقداری بیشتر شود.
همچنین، پرکردن بیش‌ از اندازه‌ی باک، موجب سر ریزشدن بنزین و ریختن آن به بیرون از باک بنزین خواهد شد. این یعنی هدر رفتن سوخت.

مسئله‌ی بعدی در همه‌ی خودروها پیش نمی‌آید و بسته به طراحی سیستم سوخت‌رسانی خودرو، می‌تواند در خودرویی ممکن و در خودرویی دیگر غیرممکن باشد. این مسئله مربوط ‌به آسیب‌ دیدن سیستم کنیستر است. سیستم کنیستر درون باک قرار دارد و اگر باک خودرو را بیشتر از مقدار پر کنید، ممکن است سوخت وارد مدار کنیستر شود و به این قطعه‌ی نه‌چندان ارزان‌قیمت آسیب برساند. اگر کنسیتر خودرو شما آسیب ببیند، چراغ چک خودرو روشن خواهد شد.

یک توضیح کلی در مورد کنیستر ، کنیستر چیست؟ یک مخزن پر از دانه‌های کربن فعال می باشد که در زیر گل‌گیر سمت شاگرد قرار دارد. این مخزن از دو عدد شلنگ تشکیل شده است که یکی از آن‌ها به باک و دیگری به ورودی هوای موتور متصل می‌شود . و زمانی که موتور خودرو روشن می شود. بخار بنزین به داخل موتور کشیده و سوخته خواهد شد ، اما وقتی موتور خاموش است، این بخارها جذب کنیستر می‌شود و از ورود به هوا و آلودگی آن جلوگیری می‌کند. پس با رعایت برخی نکات موجب کاهش آلودگی محیط زیست خود شویم.