نارضایتی مردم از طرح ترافیک جدید

واردات خودروهای هیبریدی
۱۳۹۸-۰۴-۱۲
چگونه متوجه خرابی برف پاک کن خودروی خود شویم؟
۱۳۹۸-۰۴-۱۹

نارضایتی مردم از طرح ترافیک جدید

نماینده مردم تهران شمیرانات ری اسلامشهر و پردیس مجلس شورای اسلامی فرمودند: طرح جدید ترافیک ، با هدف کاهش بار ترافیکی منطقه مرکزی کلان شهر تهران و کاهش آلودگی هوا و با هدف مدیریت مشکلات طرح زوج و فرد از اول تیرماه اجرایی شده است اما این طرح باعث ایجاد مشکلات بسیاری را برای شهروندان شده است و نیازمند بازنگری است.
نقدهای بسیاری بر طرح وارد است چرا که علاوه بر معضلات و مشکلات حمل و نقل عمومی موجب تحمیل بار مالی اضافه نیز بر دوش خانواده ها در این شرایط اقتصادی شده است و موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم آورده است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید در نظر داشت که در شرایط کمبود حمل و نقل عمومی و عدم توسعه زیرساخت های مورد نیاز آن ، اجرایی شدن طرح جدید ترافیکی صرفا بار ترافیک را در بزرگراه‌ها را تشدید خواهد کرد و صفی از خودروهای منتظر اتمام ساعت طرح را در ساعات پیک ترافیکی اتوبان ها ایجاد می کند.
وی با بیان اینکه در اجرای هر طرحی اهدافی در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تعقیب می شود، گفت: مشکل آلودگی هوای تهران و بار ترافیکی آن برای سالیان متمادی است که ادامه دارد و رفع این معضلات در گرو تامین زیرساخت های حمل و نقل عمومی ، توسعه خطوط مترو و اتوبوسرانی ، افزایش کیفیت بنزین ، گسترش فضای سبز و افزایش کیفیت خودروهای تولیدی خواهد داشت. اما در عمل آنچه که رخ داده متمرکز بر اعمال محدودیت برای مردم در کاهش استفاده از خودرو ، محدودیت ترددی و تعطیلی اجباری در زمان الودگی هواست که این اقدامات مقطعی می باشند .
سالم سازی هوای تهران و کاهش بار ترافیکی کلان شهر تهران نیازمند برنامه ریزی جامع و دقیق و کارشناسی ، همکاری خودروسازان برای ارتقاء کیفیت خودروها و افزایش کیفیت سوخت مصرفی و در کنار آن توسعه فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی و دوچرخه است و مطمئنا اگر حمل و نقل عمومی با کیفیت و در دسترس در اختیار شهروندان باشد شهروندان از آن استقبال خواهند کرد و نیاز به ایجاد محدودیت های با عنوان طرح ترافیک آلودگی هوا و امثال هم نخواهد بود.
منبع : خبرخودرو