تایرهای بدون باد یا Tweel

سیستم اپل کارپلی (apple carplay) و کاربرد آن
۱۳۹۸-۰۳-۲۸
واردات خودروهای هیبریدی
۱۳۹۸-۰۴-۱۲

تایرهای بدون باد یا Tweel – تایرهایی که پنچر نمی‌شوند.

همونطور که مشخص می باشد تایرها بخش اصلی یک خودرو را تشکیل میدهند. پس ساخت چنین تایرهایی یک اتفاق خوشایندبرای ما خواهد بود در جهت کاهش تصادف و هزینه اضافی و دردسرهای دیگر که ما لاستیکی برای خودروی خود داشته باشیم که هیچوقت در هیچ شرایطی پنچر نخواهند شد.
می توان گفت از سال های اولیه تولید خودرو تا کنون خودروها برای حرکت در مسیر‌های مختلف چرخ‌هایی داشته اند که از هوا پر شده و همچنین با گذشت زمان تقریبا شامل هیچ تغییر و تحول خاصی نشده است.
طرح و ایده اولیه تایرهای موجودیا بادی، برای نخستین بار توسط رابرت تامسون اسکاتلندی مطرح شده بود. تاریخ ساخت نخستین تایر بادی به 5 قرن پیش باز می گردد.
زمانی که رابرت تامسون اسکاتلندی این ایده ساخت را مطرح کرد ، طرح های دیگری مانند استفاده از اسفنج یا موی دم اسب برای پر کردن فضای داخل تایرها را نیز مطرح کرده بود که در نهایت از میان مجموعه ایده های پیشنهاد شده ، مصرف کنندگان هوا را انتخاب کردند که سبک ترین ماده و آسان ترین راهکار مورد نظر برای ساخت تایر بوده است. بر این اساس استفاده از هوا به عنوان پرکننده فضای داخلی تایر پذیرفته شد که از مهم ترین مزایای این تایرها می توان به جذب ضربه و وزن پایین آن و همچنین هزینه اندک ساخت آنها در مقایسه با استفاده از دیگر انواع پرکننده ها اشاره کرد.
با این وجود سال های زیادی طراحان و مخترعان در تلاش می باشند تا تایری تولیدکنند که از حالت بادی خارج شده و امنیت بیشتری را شامل شده و تخریب پذیر نباشند. تا این که درسال 2005 ایده یا طرح ساخت تایرهای بدون باد یا Tweel بادی از سوی شرکت تایرسازی میشلین مطرح شد.
میشلین این نوآوری را Tweel نامگذاری کرده است. این کلمه از دو کلمه تایر و چرخ مشتق شده است.
این تایرها که در حقیقت ترکیبی هوشمندانه از تایر و چرخ است، از نظر ساختاری از یک لایه نازک تایر آج دار ساخته می شود که از طریق تسمه های کامپوزیت تقویت شده و پره هایV شکل انعطاف پذیر در این ساختار به چرخ ها متصل می شود. پره های انعطاف پذیر این تایر جایگزین هوا شده و این در حالی است که سطح بیرونی این تایرها مشابه لاستیک های معمولی عمل می کند. این تایر به باد کردن نیازی ندارد، پنچر نمی شود و در برابر ناهمواری ها و برآمدگی ها سطح جاده از مقاومت خوبی برخوردار است. گرچه Tweel از نظر ظاهری تایر بسیار ظریفی به نظر می رسد، اما هرگز نمی ترکد. چرا که تیوب ندارد. این اتفاق را می توان جز یکی از شگفت انگیزترین اختراع های سال 2005 نام برد. تایرهایی که درهیچ شرایطی پنچر نمی‌شوند. بعد از آن شرکت های دیگری هم در جهت رقابت بهتر سعی در تولید تایرهای مشابه کرده اند. از جمله شرکت بریجستون در رقابت با میشلین ، طرح تایرهای بدون باد را ارائه کرده است. تایرهای بدون باد ارائه شده از سوی این شرکت تولیدی تایر از یک لایه لاستیکی آجدار و پره های انعطاف پذیر ساخته شده که به یک رینگ آلومینیومی مجهز شده است. و گفته است یکی از ویژگی های منحصر به فرد این تایرها این می باشد که تمامی مواد استفاده شده در ساخت این تایرها قابل بازیافت خواهد بود و مهمتر از همه بدون لرزش و بی سر و صدا می باشند خبر داده است.
این ایده در مجله تایم به عنوان شگفت انگیزترین اختراع سال معرفی شد. و اما میشلین اعلام کرده است قصد دارد از این تایر در تولید وسایل نقلیه نظامی و انواع مختلفی از ماشین آلات استفاده کند.
صنعت تولید تایر نیز در تولید این تایرها با محدودیت هایی مواجه است. یکی از این محدودیت ها این است که باید برای تولید این تایر در بسیاری از کارخانه ها تغییراتی ایجاد شود که این کار فقط از طریق ارتقای تجهیزات و امکانات قابل انجام خواهد بود.
علاوه بر این اگر تولید این محصول در مقایسه با تایرهای بادی گران تر باشد، بدون تردید با استقبال زیادی از سوی مصرف کنندگان مواجه نخواهد شد.
این که در نهایت کدام یک از این تایرها برای نخستین بار به عنوان یک تایر به دنیای واقعی راه پیدا می کند، موضوعی است که نمی توان با قطعیت درباره آن صحبت کرد و باید منتظر ماند تا در نهایت یکی از این تایرها به دنیای خودرو راه یابد.