آنچه که باید در مورد لاستیک های چهارفصل بدانید.

چه لاستیکی برای فصل تابستان مناسب می باشد؟
۱۳۹۸-۰۳-۰۵
سیستم اپل کارپلی (apple carplay) و کاربرد آن
۱۳۹۸-۰۳-۲۸

آنچه که باید در مورد لاستیک های چهارفصل بدانید.

تایرهای مسافرتی این نمونه از لاستیک ها جز لاستیک های اصلی چهار فصل شما به شمار می روند. چون این لاستیک ها هم دوام بسیار خوبی دارند لاستیک های چهارفصل عملکرد بهتری دارند و سروصدای کمتری را نسبت به لاستیک های دیگر تولید می‌کنند. هر کدام از این لاستیک ها شامل علامت M+S می باشند . که این علامت از کلمه‌ های گل و برف خلاصه ‌شده است.
تایرهای چهار فصل تایرهایی با عملکرد بالا معرفی شده اند اگر به دنبال تایری می گردید که در هر چهار فصل کشش بهتری داشته باشند. این مدل نسبت به لاستیک های مشابه خود از عملکرد بهتری برخوردار می باشد. ترکیبات ویژه ی لاستیک‌های با عملکرد بالا انعطاف‌پذیری لاستیک را در آب ‌و هوای سرد حفظ می‌کند و در سخت‌ترین شرایط لاستیک چسبنده باقی می‌ماند.
و مدل بعدی تایرهای چهار فصل تایرهایی با عملکردی فوق‌العاده می باشند این مدل از تایرها مانند لاستیک های قبلی یا همان تایرهای با عملکرد بالا بوده. فقط یک فرق دارند آن هم این تایر برای سرعت های بالا طراحی شده است. این لاستیک‌ها رطوبت را منتقل می‌کنند تا با کشش بهتر در شرایط برف و یخ عملکرد بهتری داشته باشند.
تایرهای مناسب تمام شرایط آب‌وهوایی
بهترین لاستیک‌های چهارفصل این لاستیک‌ها هستند و به هر نوع لاستیک چهار فصل دیگر ترجیح داده می‌شوند چراکه با داشتن نماد دانه برف و کوه صلاحیت خود را در شرایط برف شدید نشان می‌دهند. اگر به دنبال کارایی بهتری در برف هستید این تایر تنها گزینه مناسب لاستیک‌های زمستانی است. در شرایط آب‌وهوای گرم این لاستیک‌ها الگویی مناسب دارند اما بی‌نقص نیستند و اینکه این لاستیک ها از سروصدای کمتری برخوردار می باشند.
به طور کلی خصوصیات لاستیک های چهارفصل را می توان اینگونه بیان کرد. تعادل عملکرد مناسب در زمین های خشک, مرطوب و برفی ملایم را می توان بیان کرد. اینگونه از لاستیک ها دارای عمق عاج متوسط بوده و طول عمر آج آن در مقایسه با لاستیک های تابستانه , که عمق عاج کمتری دارد, بیشتر می باشد. اینگونه از لاستیک ها در سایزهای متنوع و برای اکثر خودروها در دسترس می باشد.
در مقایسه با لاستیک های تابستانه اینگونه از لاستیک ها , بواسطه عمق عاج لاستیکی که دارند, در زمین های خشک قابلیت چنگ زنی کمتری دارند که این امر باعث کاهش قابلیت ترمزپذیری و فرمانپذیری ماشین در سرعت های بالا می شود. البته این عمق عاج لاستیک در لاستیک های چهارفصل بدین جهت در نظر گرفته شده است که بتواند در زمین های برفی ملایم عملکرد مناسبی از خود نشان دهد و عمر عاج آن نیز بدین جهت از لاستیک های تابستانه بیشتر می باشد.