نشانه های خرابی ترمز خودرو

اکتان چیست ؟ تیس خودرو
۱۳۹۸-۰۲-۱۴
لاستیک های مناسب فصل زمستان
۱۳۹۸-۰۲-۲۱

نشانه های خرابی ترمز خودرو

خرابی ترمز خودرو دلایل مختلفی دارد ، این مشکلات را می توان از راه های مختلف تشخیص داد. یکی از راه های تشخیص خرابی ترمز خودرو زمانی می باشد که شما ترمز گرفته و خودرو به سمت راست یا چپ خود کشیده می شود. یا خودرو به هنگام ترمز گرفتن کشیده شود.
این اتفاق ها به دلایل مختلف از جمله باد لاستیک یا بالانس نبودن باد لاستیک ها مرتبط می شود. در بسیاری از مواقع دلیل این اتفاق ترمز خودرو شما می باشد. این مشکل معمولا از لنت یا دیسک ترمز است.
یکی از دلایل دیگر زمانی می باشد که از خودرو صدای سوت مانندی خارج شود. زمانی که شما ترمز می گیرید صدای سوت از لاستیک های خودرو خارج می شود. این موضوع هم کمی نگران کننده خواهد بود. پس می توان گفت عمر لنت ترمز خودروی شما به پایان رسیده و زمان تعویض آن رسیده است.
یا زمانی که در حال رانندگی می باشید تا زمانی که ترمز را تا انتها فشار ندهید. خودرو متوقف نمی شود. خب این موضوع هم دلیل دیگر خرابی ترمز ماشین شما می باشد.
یکی دیگر از نشانه‌های ساده برای تشخیص خرابی ترمز خودرو سفتی پدال ترمز است. بسیاری از شما هنگامی که در حال رانندگی هستید متوجه این موضوع شدید که پدال ترمز همانند قبل به نرمی عمل نمی‌کند و برای استفاده از ترمز خودرو نیاز به فشار زیادی دارید.
یکی از اتفاقاتی که معمولا مورد توجه راننده قرار نمی گیرد و به موارد بی ربط، ربط داده می‌شود و نسبت به این موضوع حساسیت‌ های لازم رخ نمی‌دهد، لرزش پدال زیر پای راننده است که معمولا به لغزندگی زمین یا هر چیز دیگر ربط داده می‌شود.