انواع سری bmw

انواع BMW سری ۱

BMW 1 Series

این اتومبیل در سال 1387 به عنوان یک اتومبیل دوستدار طبیعت یا خودرویی که تنها با انرژی‌ های پاک کار می‌کنند  به جهانیان معرفی گردیده است.  این ویژگی موجب شده است تا در سال 1387 این اتومبیل به عنوان سبزترین اتومبیل جهان شناخته شود ، این اتومبیل برای نخستین بار در سال 1383 به بازارهای بین المللی معرفی گردیده است.

بی ام و سری 1 (BMW 1 Series) جدید جایگزین مناسب اتومبیل های کوپه ی 1380 ، این اتومبیل به عنوان نوعی از اتومبیل های لوکس در رده های هاچ بک ، کوپه ی ، دارای یک بدنه سبک از نوع اتومبیل های تولیدی سال های 1386 تا 1391  براساس مدل بی ام و سری یک 1380 تولید و عرضه گردیده است .

از مهم ترین ویژگی های این مدل از بی ام و می توان به مصرف سوخت پایین و توانایی فنی بالا آن اشاره کرد. این خودرو به دلیل استفاده از موتور قوی و پر بازده تبدیل به یک خودرو سریع و قدرتمند با قیمتی مناسب در سری خود گردیده است.

ما در اینجا  مفتخریم تا شما را با دو نوع از لوکسترین اتومبیل های BMW در نوع سری 1 ، المان های اسپرت و M و با طرح Sport Line (خط های اسپرت)  Sport Package با المان های زیر برندBMW M  را معرفی کنیم  ، که قابل سفارش بوده و دقیقا بر اساس نیاز و خواسته شما پیکربندی می شود.

انواع BMW سری ۲

BMW 2 Series

بی ام و سری 2 (BMW2 Series)  از سال 2014 توسط شرکت BMW طراحی پیاده سازی و تولید گردیده است که در حال حاضر جایگاه ویژه ی در میان خودروهای این شرکت دارد.

بی ام و سری 2  در نوع خوروهای با قابلیت کانورتیبل (Convertible ) یا خودرو سقف جمع شو که معمولاً به آن خودرو کروکی ، اتومبیلی که سقف آن قابلیت جمع شدن داشته باشد یا خودروهای روباز می گویند ،  دو مدل  220 و 230 این نوع خودرو توسط شرکت تجارت یابان سامان (تیس خودرو) قابل سفارش می باشند.

همچنین در اینجا می توان مدل دیگری را نام برد به نام مدل Active Tourer که در راستای خودروهای بی ام و (BMW) قرار دارد.  سری 2 Active Tourer  چند منظوره آلمانی ، دارای ظاهری کاملا متفاوت و جذاب با رعایت تمام اصول طراحی از محصولات کمپانی BMW ،  شاهد تولید سبک جدیدی در طراحی خودروهای این کمپانی هستیم.

انواع BMW سری ۳

BMW 3 Series

بی ام و (BMW)  توانسته است در نسل ششم سری 3 با تولید کابین سری 3 سدان ، یک تغییر بزرگ را در طراحی و همچنین با هدف کاربردی بودن برای خانواده ها و همچنین بهره گیری از آئرودینامیک فوق العاده برای بدنه آن جهت رانندگی های اسپرت پیاده سازی کند. در این مدل از دو به هم پیوستگی خارق العاده و بسیار کاربردی در جهت راحتی کار استفاده شده است.

خودرو  بی ام و سری 3  در ردیف ، هاچ بک ،سدان، کوپه ،کانورتیبل، استیشن ، خودرویی کوچک و اسپرت که توسط  شرکت آلمانی بی ام و – BMW طراحی پیاده سازی تولید و عرضه  گردیده است.

این سری  BMW  با تولید نسخه سدان به عنوان خودرویی کاربردی و مناسب ، که از قابلیت های اسپرت بالایی برخوردار می باشد ، به بازار عرضه گردیده است.

همونطور که می دانید تمامی خودروها ، در هنگام حرکت با  نیروی هوا درگیر می شوند (نیروی که در جهت بازداشتن اجسام از حرکت کار می‌کند) بخش ائرودینامیکی یا هواپویش (در این حالت تمامی حرکات هوا مورد پویش قرار می گیرد.)  که در بخش طراحی و ساخت خودرو از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. طراحان و خودروسازان کماکان در تلاش می باشند تا  با بهره مندی از روش های مختلف در جهت کاهش این نیرو و مقابله با آن بپردازند.

در حال حاضر BMW  سری 3 سدان در 2 طرح و مدل  Sport Line با المان های اسپرت و M Sport Package و المان های زیربرند BMW M قابل سفارش می باشد تا دقیقا بر اساس نیازهای شما پیکربندی شود.

انواع BMW سری ۵

BMW 5 Series

بی ام و سری 5 (BMW 5Series) که نزدیک به نیم قرن می باشد که در رده خودروهای متوسط لوکس تولید و عرضه می گردد. به همین دلیل این خودرو را می توان در میان خودروهای موجود از با تجربه ترین ها نام برد.

بی ام و سری 5 از جمله خودروهای ایده آل برای اشخاصی می باشد که می خواهند یک خودرو لوکس ، دارای امکانات رفاعی خیلی خوب با کابینی راحت با قابلیت های فنی بالا که هیچگونه ضعف یا کمبودی در آن احساس نخواهد شد را تجربه کنند. این خودرو شامل ابعاد متوسط و دارای فضایی مناسب برای سرنشینان می باشد. که اولین بار در سال 1394  مطرح و در سال 1395  به جهانیان معرفی و عرضه گردیده است.

انواع BMW سری ۷

BMW 7 Series

این نوع برند در تمامی مدل های تولیدی خود سیستم کنترل دینامیک رانندگی را مطرح کرده است. این سیستم شامل توانمندی های از جمله عملکرد موتور، قابلیت های هیدرولیکی فرمان، انتقال نیرو و تنظیمات نوسان ، کنترل مقادیر پایداری می باشد. بی ام و سری 7  با دنیایی از امکانات پیشرفته و قابلیت های رانندگی پویا ، نهایت لذت رانندگی را در دنیای مدرن به سرنشیان خود عرضه می دارد.

بی ام و سری 7 (BMW 7Series ) دارای سایز بزرگ می باشد که به عنوان بزرگترین و کاملترین سری خودروها در این رده قرار گرفته است.  این مدل از سری بی ام و  از پویایی و استقامت بالایی در رانندگی و از سطح بالایی از امکانات رفاهی برای مشتریان خود برخوردار می باشد.

مشخصات سری های مختلف BMW از قبیل کلاس بندی اتاق، حجم موتور، حداکثر قدرت ، حداکثر سرعت ، شتاب صفر تا صد ، مصرف سوخت ترکیبی جهت مقایسه به اختصار در جدول ذیل ارائه گردیده است.

بیشتر بخوانید : فروش انواع BMW سری 7

          مدل

مشخصات

1series2series convertible2series active tourer3series sedan5series sedan7series
کلاس بندی اتاقهاچ بک کوچک اسپرتکانورتیبل کوچک اسپرتمینی ون کوچک خانوادگیسدان جمع و جور پریمیومسدان متوسط خانوادگیسدان بزرگ خانوادگی
حجم موتور1998 turbo1998 turbo1499 turbo1998 turbo1998 turbo1998 turbo
حداکثر قدرت184hp184hp136hp184hp252hp258hp
حداکثر سرعت225226205235250250
شتاب 100-07.17.79.27.36.26.3
مصرف سوخت ترکیبی5.9-5.55.8-6.25.3-5.15.8-5.35.9-5.5

6.2-5.8