نسل جدید BMW 3M در نوربورگرینگ تست خواهدشد.

به چه دلیل نباید باک بنزین را کامل پر کرد؟
۱۳۹۸-۰۲-۰۵
جزئیات قیمت بنزین سهمیه ای و آزاد
۱۳۹۸-۰۲-۱۱

نسل جدید BMW 3M در نوربورگرینگ تست خواهدشد.

نسل جدید بی ام دبلیو مدل M3 در نوربرگ‌ رینگ Nurburgring یکی از معروف ترین پیست ‌های بررسی و مسابقات خودرو که در شهر نوربرگ آلمان واقع شده است مورد تست قرار خواهد گرفت.
این مدل از خودرو کمپانی بی ام و از موتور 3.0 لیتری توربوشارژ شش خطی در زیر کاپوت برخوردار می باشد. موتور این خودرو نسبت به نسل های قبل خود تا 40 اسب بخار قدرت بیش تر را می تواند تولید کند. پس می توان گفت موتور این خودرو قدرتی حدود 480 اسب بخار را در حالت استاندارد به خود اختصاص می دهد. همچنین در این مدل خودرو می توانیم به کاهش وزنی 65 کیلوگرمی اشاره کنیم .
در ظاهر این خودرو عناصر طراحی معمول خودروهای عملکرد بالا همچون هواکش های بزرگ در جلو، رینگ های جذاب تر و اگزوز چهار قلو نیز تعبیه شده است.
عناصر ایرودینامیک مازاد نیز در این مدل تعبیه شده است که با ارتفاع سواری کم تر، بدنه مقاوم تر و سیستم تعلیق باز طراحی شده تکمیل شده است . تا ظاهری تهاجمی ایجاد کنند. هم چنین این خودرو دارای ترمزهای بزرگ تر اسپرت، رنگ های بدنه اسپرت تر جدید و تازه ترین عناصر داخلی می باشد.
نسل ششم بی ام و M3 پس از رونمایی در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2020، وارد بازار هند نیز خواهد شد. این خودرو همچنان رقیب مدل هایی همچون آئودی RS4 و مرسدس بنز AMG C63 و هم چنین کادیلاک ATS-V، آلفا رومئو جیولیا و غیره می باشد.
یک توضیح کلی در مورد توربو شارژر:
برای اینکه بتوانیم توان و قدرت موتور خودرو را افزایش دهیم ، باید به افزایش مقدار هوا و سوختی که در سیلندر آن می سوزد توجه شود. برای اینکار ما می توانیم تعداد سیلندرها را افزایش دهیم. ولی در یک سری مواقع این امکان وجود نخواهد داشت . راه حل ساده تر و به صرفه تری هم وجود دارد که آن استفاده از توربو شارژر می باشد. که بدون نیاز به تغییر سیلندر یا حجم آن می توان توان موتور را افزایش داد. در خودروهای پر سرعت مسابقه ای و سوپر اسپرت حتی خودروهای خانوادگی و سدان های پر قدرت نیز برای افزایش توان موتور از توربوشارژر استفاده می شود.