فناوری V2V شرکت تیس خودرو

تاریخچه BMW را در سایت نماینده پرشیا خودرو (نماینده رسمی BMW ایران) بخوانید
۱۳۹۶-۱۲-۰۷
خدمات پس از فروشBMW(بروز رسانی 2018)
۱۳۹۷-۰۳-۰۱

این تکنولوژی توسط سازمان امنیت ترافیک ملی در کشور آمریکا به جهت به حداقل رساندن میزان تصادف در کشور اجرایی گردیده.  در این تکنولوژی از دو طرح اصلی استفاده شده است :

  • تکنولوژی  LTA
  • تکنولوژی  IMA

تکنولوژی LTA  را اینطور می توان تعریف ، زمانی که شما میخواهید گردش به چپ داشته باشید و دقیقا در همان لحظه خودرویی در لاین مخالف خودروی شما قرار گرفته باشد در این لحظه خودروی شما که از این تکنولوژی برخوردار است  به شما اخطار می دهد که عمل گردش به چپ را انجام ندهید.

تکنولوژی IMA ،  این تکنولوژی  به ما کمک می کند تا زمانی که وارد تقاطع می شویم . با امنیت و آرامش خاطر بتوانیم مسیر خود را طی کنیم. به طور کلی می توان گفت این تکنولوژی مسیر حرکت  ما در تقاطع می باشد.

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا و دپارتمان حمل و نقل این کشور در این تلاش می باشند  تا با جمع آوری اطلاعات لازم و پشتیبانی از تکنولوژی ها، به زودی استاندارد ملی استفاده از تکنولوژیV2V را در این کشور به تصویب برسانند.

در شرح ساده تر می توان این فناوری را اینگونه توضیح داد : در ذهن خود به این موضوع بپردازید ، شما هم اکنون در حال رانندگی می باشید و در همین حین به یک تقاطع نزدیک می شوید ، دقیقا در همین زمان خودروی دیگری از چراغ قرمز رد می شود  ، مطمئنا شما در نگاه اول نمی توانید از حضور ماشین در آن مکان مطلع شوید. و این زمانی است که تکنولوژی V2V دست بکار می شود و خودروی شما سیگنالی را از اتومبیل مورد نظر دریافت می کند که نشان می دهد در مسیر شما خودرویی قرار دارد و نسبت به بروز تصادف احتمالی به شما هشدار داده می شود یا حتی به صورت خودکار ترمز می گیرد تا مانع از بروز سانحه شود.

تکنولوژی LTA - تکنولوژی IMA - فناوری V2V

در برخی از شرکت های خودروسازی بزرگ این تکنولوژی مورد بررسی قرار گرفته است به عنوان مثال می توان خودروسازان مطرحی چون Ford را نام برد که از این تکنولوژی به  عنوان روشی که می تواند مانع از افزایش آمار تصادفات شود را در خودروهای خود استفاده نماید.

این فناوری یا تکنولوژی در حالت کلی می تواند مشخصات مرتبط با سرعت ، موقعیت ، نوع حرکت خودروها را از طریق سیگنال های بی سیم یا وایرلس  خودروهای دیگر دریافت کند . یا به آنها ارسال کند. خودروها بعد از دریافت سیگنال از سمت خودروی مورد نظر ، فاصله ایمن را رعایت می کند. تا موجب بروز حادثه نشوند.

این تکنولوژی یا V2V هم اکنون الگوریتم های آن در حال بررسی می باشد تا خودرو در شرایطی مانند قرار گرفتن خودرویی در راستای آن بداند چه واکنشی باید از خود نشان بدهد. در حالت کلی تر بررسی بهترین عکس العمل در زمان قرار گرفتن خودروی دیگر در مسیر را محاصبه میکند تا این اتفاق موجب بروز حادثه نشود.

با توجه مطالعه و بررسی هایی که  در سال 2010 بر روی این تکنولوژی صورت گرفته است این فناوری قادر می باشد تا میزان 79 درصد از بروز تصادف و اتفاقات جاده ای جلوگیری کند.

مهندسان یا پژوهشکران این عرصه تنها  به تکنولوژی v2v  نپرداخته اند آنها در حال حاضر بر روی تکنولوژی  V2I نیز در حال بررسی و تحلیل می باشند. به  این تکنولوژی V2I (Vehicle-to-infrastructure) یا ارتباط خودرو با زیرساخت  می گویند.

بطوری که در این حالت  خودرو می توانند با گزینه هایی نظیر تابلوهای سطح جاده ها یا علائم ترافیکی ارتباط برقرار کرده و اطلاعاتی را پیرامون مسائل ایمنی دریافت نماید.

در این روش همچنین اطلاعات ترافیکی از یک سیستم مدیریت عبور و مرور دریافت شده و خودرو به بهترین مسیرهای حرکت دسترسی پیدا می کند.

این تکنولوژی می تواند نوع رانندگی ما انسان ها را مورد کنترل خود قرار دهد ، اگر ما فردی قانونمند باشیم  کافی نیست ، امکان دارد شخصی هم وجود داشته باشد که نقض قانون می کند یا در حالت عادی روحی وجسمی نباشد یا تمرکز لازم در هنگام رانندگی را نداشته باشد و هزاران دلیل دیگر که موجب اتفاقات جبران ناشدنی می شود. در تمامی این مراحل این تکنولوژی اجازه اشتباه را به فرد مورد نظر نمیدهد. و شما را از خطر یا اتفاق احتمالی مطلع می سازد. در حال حاضر خودروسازان بزرگ دنیا سخت در تلاشند تا تکنولوژی V2V را به حقیقت نزدیک کند. ما سعی برآن داشته ایم تا  شما را با بخشی از تکنولوژی V2V بیشتر آشنا سازیم.

این فناوری یا تکنولوژی از کاربردهای زیادی برخوردار می باشد اما اگر فقط بخواهیم در مورد این دو نوع صحبت کنیم با به کار بردن آن در تولید خودروسازی از درصد بالایی از تصادف جاده ای جلوگیری می خواهد شد.

و چیزی که ما باید بدانیم این است که در حال حاضر  برندهای معتبر خودروساز دنیا و  دولت های بزرگ به دنبال روش های فوق العاده ی در جهت پیشرفت از این فناوری می باشند، آنها در تلاش اند  تا  از این تکنولوژی برای دیدن نقاط کور استفاده کنند ، مثلا  وقتی خودرو ما در اتوبان در حال حرکت می باشد توانایی آن را داشته باشد که بتواند حداکثر تا ۱ کیلومتر جلوتر  خود را تشخیص دهد. یا وجود ترافیک ترافیک جاده را تشخیص دهد و اتفاق های دیگر….

قرار است تا در ۲-۳ سال آینده همه خودروساز ها برای عرضه محصولاتشان در بازار آمریکا مجبور به استفاده از فناوری V2V شوند،

شرکت تیس خودرو (بازرگانی تجارت یابان سامان) علاوه بر آنکه دارای نمایندگی از نماینده رسمی bmw در ایران ، یکی از معتبرترین شرکت های بخش خصوصی دارای گواهینامه های استاندارد مشتری مداری که در این حوزه سعی دارد با  واردات و فروش انواع خودروهای سواری و ارائه انواع خودروها از برترین برند های مطرح دنیا رضایت مشتریان  را در جهت امنیت و تامین نیازهایشان جلب کند.