خودروهای هیبریدی (سبز) جایگزین خودروهای بنزینی و دیزلی

هشدار جدی شرکت بی ام و به قانون گذاران آمریکا
۱۳۹۷-۰۴-۱۱
آمار واردات خودرو در بهار امسال
۱۳۹۷-۰۴-۱۷

خودروهای سبز – هیبریدی – جایگزین خودروهای بنزینی و دیزلی

همانطور که می دانید بحث مهم سیاست و اقتصاد با هم ارتباط بسیار نزدیکی دارند. جدیدترین مصداق این تقابل در کشور ایران و بحث بازگشت تحریم‌های غرب و تحمیل فشار سیاسی به اقتصاد و صنعت کشور بر می گردد.

با در نظر قراردادن همه این شرایط به وجود آمده که موجب ممنوعیت ورود خودروهای مطرح در جهان گردیده و این اتفاق به نوبه خود موجب هدر رفتن ارز نیز خواهد شد ،  تحریم شدن و فاصله گرفتن از اقتصاد روز دنیا  مانند به کار نگرفتن تکنولوژی های روز دنیا موجب خواهد گردید که میزان مصرف سوخت فسیلی کشور ما مانند زغال سنگ، نفت کوره، گاز طبیعی بسیار بالاتر از استانداردهای جهانی باشد و این موضوع عواملی از مهمترین اتفاق یعنی آلودگی هوا را به همراه خواهد داشت.

خودروهای هیبریدی یا خودروهای سبز ، تکنولوژی که در کشور ما بعد از به وجود آمدن تحریم و جلوگیری از ورود خودرو به داخل کشور به صفر خواهد رسید. که کاملا تاسف برانگیز خواهد بود. و این موضوع به دلایل کاملا مشخص و آلودگی بیش از اندازه هوا در ایران که رتبه مرگ و میر بالایی در جهان را به خود اختصاص خواهد داد.  که دلیل اصلی این امر نوع سوخت استفاده شده در خودروها می باشد. با این وجود که در کشور ما این امر یک امر عادی می باشد  ، در کشورهای دیگر در حال حاضر از خودروهای بنزینی یا دیزلی استفاده نمی شود. کاملا عمر آن به پایان رسیده است.

با این وجود اتفاق های به وجود آمده جبران هزینه‎های ارزی تامین دارو و نیز هدر رفت نیروی انسانی به دلیل شیوع بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا، در شرایط اقتصادی فعلی بسیار سخت  و دشوار خواهد بود.

تنها روشی که ما می توانیم برای اجرایی شدن قانون هوای پاک و رسیدن به استاندارد جهانی استفاده کنیم در حال حاضر فقط استفاده  از تکنولوژی یا خودروهای هیبریدی می باشد.

 مسئولین باید با تفکر بیشتر به این امر بپردازند. شهرهای بزرگ ایران لازمه هوای پاک هستند و این امر در صورتی شکل خواهد گرفت که مسئولان با تغییر نگرش در مدیریت بتوانند محدودیت‌هایی را که بر سر راه واردات تکنولوژی‌های سبز و پاک قرارداده‌اند، بردارند.